Zając

Witajcie Biedronki i Smerfy!

Zapraszam dziś do zabawy z piosenką pt. "Zając". Utwór pochodzi z płyty "Muzolaki Muzykalne Dzieciaki" (słowa: Agnieszka Kopacz, muzyka: Agnieszka Kopacz i Piotr Belak). Do posłuchania także na kanale YouTube: https://youtu.be/wHBttUjMPHc

Powtórzcie dokładnie tekst czytamy prze Mamę lub Tatę (czytamy po jednej linijce):

 

Zając długie uszy ma,
tra, la, la,  tra, la, la.

Nosek słodki, oczka dwa,
hopsa,  hopsa – sa!

Każdy zając skacze: hop!
Hop, hop, hop! Hop, hop, hop!

Jeden skok, drugi skok,
teraz wszyscy hoop!

 

Zabawy z piosenką (do wyboru):

  1. Podczas śpiewu pokazujemy uszy, nosek, oczy. Na słowach „Tra la la” – klaszczemy w rece, na słowach „hopsa, hopsa –sa” – tupiemy. Skaczemy na złączonych nogach w przód lub w tył na słowach: Hop, hop.. i skok.
  1. Przygotujcie dwie kredki (drewniane).  To będą nasze klawesy (czyli drewienka), na których można grać stukając kredka o kredkę. Spróbujcie grać na słowach, które są zaznaczone pogrubionym drukiem (czyli: tra la la, hopsa- sa, hop, hoop i skok).
  1. Teraz spróbujcie zagrać stukając kredkami (trzymanymi pionowo- rysik do góry) o różne podłoża: np. o podłogę, stół lub blat kuchenny, parapet, dywan, rozłożoną gazetę… czy klawesy brzmią tak, jak poprzednio? Które brzmienie najbardziej Wam się podoba? Zagrajcie do piosenki, waszym ulubionym sposobem.

 Miłej zabawy!