Dla Mamy

Witajcie Biedronki i Smerfy!
Zapraszam Was do zabawy z piosenką „W zieleni łąka majowa” (słowa: Zofia Holska-Albekier, muzyka: Franciszka Leszczyńska).  Utwór znajduje się na kanale YouTube https://youtu.be/QxzyN9AlsJg

 

1.W zieleni łąka majowa, gdzieś w trawie świerszczyk się chowa.
Nastroił skrzypce maleńkie, gra zielone piosenki.
Dla mamy piosenki, dla mamy. / 4x

2.W kolorach łąka majowa, już od stokrotek różowa,
a od bławatków błękitna, bo wszystkie kwiatki zakwitły.
Dla mamy zakwitły, dla mamy. /4x

 

Czy wiecie dla kogo  świerszczyk grał swoją piosenkę? /dla mamy/
Spróbujcie dziś z mamą pośpiewać lub pobawić się przy naszej piosence.

 

Zabawy z piosenką (propozycje):

  1. Podczas słuchania piosenki dzieci chodzą po dywanie (czyli po łące). W 1. zwrotce podczas słów „świerszczyk się chowa” - kucają i naśladują ruchem rąk grę na skrzypcach.   W 2. zwrotce poruszają się po łące wąchając kwiatki i zbierając je do bukietu dla mamy. Mogą też w inny sposób wyrażać swój zachwyt z tego, że są na łące razem z mamą.

  2. Podczas wspólnego śpiewania piosenki –  kołyszemy rękami  miarowo (na prawo i lewo). Można zmieniać wysokość uniesionych dłoni - raz machać na wysokości tułowia, na wysokości oczu, nad głową… itp.  W ten sposób ćwiczymy wyczucie pulsu walczyka.

  3. Zapraszamy Mamę do wspólnego tańca (walczyka). Najpierw pokazujemy dziecku krok podstawowy walczyka z liczeniem: 1- odstaw, 2- dostaw, 3- poczekaj. Krok ten można wykonywać zaczynając nogą prawą lub lewą do boku albo do przodu-tyłu (do boku - łatwiej). Kolejnym etapem jest taniec w parze (na początku warto  tańczyć z głośnym liczeniem do trzech).

 

Miłej zabawy z Mamą!