BOZE CIAŁO

Szczęść Boże Kochane Dzieci.

Serdecznie witam Was kochane Dzieci wraz z Rodzicami.

W bieżący  tygodniu   okazujemy Jezusowi naszą wdzięczność  za dar Jego obecności wśród nas, za to, ze zamieszkał między nami – ukryty pod postacią chleba i wina – to znaczy w Eucharystii w Kościele.

Jak okażemy Jezusowi wdzięczność za to że jest z nami? Jest wiele sposobów, ale w tym tygodniu, jest szczególne święto uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie –UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA, które zawsze świętujemy w czwartek po zakończeniu okresu wielkanocnego.

Procesją Bożego Ciała  uwielbiamy Jezusa, który  jest z nami  w Eucharystii -pod postacią chleba i wina.  Wszystko o pięknie uroczystości Bożego Ciała obejrzycie na prezentacji interaktywnej, do której  przesyłam link.

- Posłuchajcie  słów Ewangelii o ustanowieniu Eucharystii.

- Obejrzyjcie filmiki o świętowaniu uroczystości Bożego Ciała, o zwyczajach kultu, o tym jak Kościół i jak dzieci okazują Jezusowi miłość, cześć i uwielbienie – w uroczystej procesji.

Porozmawiaj z Rodzicami o tym jak Ty, jak w tym dniu Twoja Rodzinka może okazać Jezusowi miłość.

Przygotuj kwiaty dla Jezusa, udekoruj okna mieszkania  obrazami religijnymi, zaśpiewaj piosenkę Jezusowi,  a  może  z całą rodzinką weźmiesz udział w procesji Bożego Ciała. W naszym kościele na Tatarach odbędzie się po Mszy sw.o godzinie 10.00.  W tym roku będzie inna niż zwykle, bardziej skromna ze względu na pandemię, ale nasza miłość do Jezusa większa i gorąca.

Niech Pan Jezus Eucharystyczny – żywy i prawdziwy,  ma Was w swojej Bożej opiece i Wam błogosławi . Szczęść Boże  - s.Adamina

LINK do katechezy:  BOŻE CIAŁO

https://view.genial.ly/5ed0b398785906120efeb127/presentation-boze-cialo-przedszkoleBoże Ciało