Święto Pieczonego Ziemniaka

W naszym przedszkolu odbyło się wielkie święto. Święto Pieczonego Zemniaka!!! Jesienne dni bywają ponure i deszczowe, ale dla naszych przedszkolaków to czas wspólnej nauki poprzez zabawę. Każda z grup przygotowała na tę specjalną okazję piosenkę nawiązującą do tematyki jesiennej. Wspólnie bawiliśmy się odgadując zagadki i rebusy dotyczące jesiennych darów: kasztanów, żołędzi, orzechów, warzyw i owoców. Odbyło się także rozstrzygniuęcie konkursu na "Ziemniaczaną rzeźbę", prace wykonywane przez dzieci oraz rodziców swoją tematyką nawiązywały do 700-leci Lublina. Piękna jesienna pogoda dopisała tego dnia, dlatego z wielką radością dzieci wzięły udział we wspólnych zabawach i ziemniaczanych konkurancjach na śweżym powietrzu, w ogródku przedszkolnym. Wspaniałym zwieńczeniem tego święta było rozpalenie ogniska oraz upieczenie w nim ziemniaków, które każdy przedszkolak zajadał ze smakiem!