ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Święto Pieczonego Ziemniaka

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym doskonała okazja do wspólnej zabawy i lepszego poznania tego popularnego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki I 4 października wraz z paniami i rodzinami obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. W tym dniu, pomimo niesprzyjającej pogody, wszyscy przybyli do przedszkola we wspaniałych humorach i z szerokim uśmiechem. Na dzieci czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”. Przedszkolaki mogły wykazać się szybkością, zwinnością i celnością. Konkurencje sportowe poprzedzone były teatrzykiem w wykonaniu Pań z Gr. Misie, zabawą przy muzyce, tańcami integracyjnymi. Wspólnym zadaniem dla dzieci i rodziców było wykonanie z warzyw „Ziemniaczanego Cudaka”. Pomysłowości w pracach nie brakowało. Wszystkie trafiły na wystawę i zdobią kącik przedszkolny ciesząc oczy tych, którzy odwiedzają nasze przedszkole. Nikogo z uczestników spotkania nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować pieczonych ziemniaków przygotowanych przez panie kucharki. Ten jesienny, dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!