Zagadki wiosenne dla dzieci

Zgaduj zgadula w odsłonie wiosennej za  A. Niczynska- Zylak. Utrwalamy wiadomości o wiośnie, ćwiczymy myślenie logiczne, myślenie przez analogię. Miłej zabawy!

Można też skorzystać z zagadek na stronie :

Ten kwiatek pod śniegiem się rodzi Daje ludziom znak, że wiosna nadchodzi. (przebiśnieg)

Żółte są jak kaczki, lubią rosnąć w wodzie Ale nigdy tych kwiatków nie spotkasz w ogrodzie. (kaczeńce)

Nie miauczą, nie drapią i nie piją mleka Na drzewie rosną, gdy zima ucieka. (bazie /kotki )

Brodzi po łące czerwonymi nóżkami Nigdy się nie przyjaźni z zielonymi żabkami. (bocian)

Zagadka o liściu

Wiosną na drzewie się zieleni, ale opada na jesieni

Zagadka o kukułce

Wiosną słyszysz jej kukanie. Je gąsienice na śniadanie.

Zagadka o wiośnie

Gdy śnieg zginie, kwiaty rosną, a tę porę zwiemy … .

Zagadka o wiośnie

Jak się nazywa ta pora roku. Co ścieli dywan zielony wokół?

Zagadka o tulipanie

Jak ten kwiatek się nazywa, co słowo „pan” w nazwie ukrywa?

Zagadka o liściu

Wiosną na drzewie rozwija się z pąka. Jesienią złoty po świecie się błąka.

Zagadka o sasankach

Wietrzyk wiosnę niesie, ciepłe są już ranki. A za wioską w lesie zakwitły … .

Zagadka o wiośnie

Nadchodzi po zimie, znasz dobrze jej imię. Kroczy w kwiatów pąkach i w promieniach słonka.

Zagadka o kwiatkach

Kolorowe i pachnące, zakwitają wiosną. Można spotkać je na łące, w parku i w ogródku rosną.

Zagadka o wiośnie

Dam wam liści bez liku i piosenki słowików. Pierwszy ciepły deszczyk, srebrne bazie leszczyn.

Zagadka o pąkach

W brązowych kapturkach chowają się listki wiosną. A potem będą zielone, gdy trochę podrosną.

Zagadka o sasankach

Ciągle jeszcze jest mu chłodno, a najgorsze są noce i ranki. Więc czyż można się dziwić, że ubrały się w futra … .

Zagadka o wiośnie

Jak się nazywa ta pora roku, gdy się zielenić zaczyna wokół? Skowronek nad polem śpiewa, kwiaty forsycji kwitną na drzewach.

Zagadka o krokusie

Młody juhas w górach chwycił się za głowę, gdy zobaczył w śniegu kwiaty fioletowe.

Zagadka o leszczynie i wietrze

Jakie drzewa rosną najwcześniejszą wiosną? I kto je zapyli bez pszczół i motyli!

Zagadka o sasankach

W krótkiej nazwie kwiatów mieszczą się „sanki”, a te kwiaty kwitną w marcu, w mroźne nocki, ranki.

Zagadka o deszczu, ziemi, roślinie

Tak się dzieje ku wiośnie: jeden pada, druga pije, trzecia rośnie!

Zagadka o kwiatkach

Rosną sobie, rosną bardzo wczesną wiosną, radość dla Beatki, to są pierwsze … .