Z życia pszczół cz2.

Dzisiaj wzbogacamy wiedzę na temat życia ,zwyczajów pszczół,jak są one pożyteczne. Potem robimy pszczeli ul i przewlekamy drogę pszczoły po jej ulu.

Poznamy dziś życie pszczół. Często nie zdajemy sobie sprawy ile zawdzięczamy pszczołom. Zapylają kwitnące zboża, sady, kwiaty na łące i w ogrodach. Dzięki temu mamy mąkę ze zbóż i chleb, mamy owoce. Poza tym pszczoły z nektaru z kwiatów robią pyszny miód! Będzie mi miło jeśli wy drogie dzieci trochę popracujecie z rodzicami, tworząc piękny ul. Potem możecie go wykorzystać do zabawy, przewlekając sznurek tak jak lata pszczoła po ulu. Wykorzystamy tu tekturę, makaron, sznurówki lub sznurek do przewlekania .Miłej zabawy! 

 Obejrzymy filmy : „Z kamerą wśród pszczół”:

film cz1.      https://www.youtube.com/watch?v=LMLSxZJTNnE

 

film cz.3     https://www.youtube.com/watch?v=exknqkNNFGg

Odpowiedz na pytania: gdzie żyją pszczoły? jak one wyglądają? jakie są różne role pszczół w ulu ? co zbierają robotnice z kwiatów?  co robią z pyłku kwiatowego? jakie rośliny zapylają  pszczoły?

A teraz praca plastyczna : pszczeli ul. Ćwiczymy manipulację, koordynację wzrokowo-ruchową, sprawność grafomotoryczną/kolorowanie lub malowanie ula/.   

http://pp6.krapkowice.pl/259/100/dzis-o-pszczolach.html

JPEGFB_IMG_1584386127668.jpeg