Wycinanie - wiosenna łąka.

Dzisiaj kolorujemy łąkę i wycinamy trawę na łące! Ćwiczymy motorykę małą, manipulację, prawidłowy chwyt nożyczek, a kolorując - grafomotorykę.

Otwieramy instruktaż :                       http://lubietworzyc.blogspot.com/2017/04/trawa-na-wiosennej-ace-zabawa-w.html

Trawa na wiosennej łące - zabawa w wycinanie

Zabawa ma na celu ćwiczyć u dzieci umiejętność wycinania. Aby jednak zadanie to nie było zbyt monotonne i by wzbudziło w dzieciach zainteresowanie, zdecydowałam się na stworzenie wiosennej łąki, na której rośnie wysoka trawa, wymagająca koszenia. Dzieci, odcinając poszczególne paski papieru, będą jednocześnie odkrywały obiekty, które się pod nią znajdują (rośliny i zwierzęta).                                                                                                                           Potrzebne materiały:- łąka /narysowana lub w gotowej postaci – np. ta na ostatniej stronie/,kredki/pisaki, którymi pokolorujemy niniejszą łąkę; kartka rysunkowa w kolorze zielonym, nożyczki,- klej .

Sposób wykonania:

Po przygotowaniu lub wydrukowaniu ilustracji   przedstawiającej wiosenną łąkę, zabieramy się za kolorowanie (możemy   wykorzystać tu kredki lub pisaki (do wyboru).

Następnie przygotowujemy kartkę w kolorze zielonym... ... i tworzymy pionowe nacięcia (ok.1 - 1,5 cm), pozostawiając w dolnej części ok. 2 -3 cm odstęp.

Następnie cały dolny brzeg smarujemy klejem... ... i całość umieszczamy na kolorowance (fragment z klejem powinien znaleźć się w części dolnej).

Kolejny etap to już sama zabawa, polegająca na "koszeniu" (wycinaniu pasków)  trawy. I, tak jak wspominałam na początku, podczas tej aktywności maluchy mogą nazywać obiekty, które się pod nią kryją - łączymy zatem przyjemne z pożytecznym ;)

Wiadomo, że maluchy, podczas samej zabawy, będą nacinały paseczki w sposób nierównomierny, także prace te będą miały swój indywidualny charakter .Miłej zabawy!