Wizualizacja dla dzieci wg J.Day "Zaczarowany ogród"

Korzystamy dzisiaj z twórczej wizualizacji dla dzieci wg Jennifer Day :

„Zaczarowany Ogród” .Daje ona dziecku wyciszenie emocji , uspokojenie, zrównoważenie emocjonalne.Dziecko leży wygodnie na plecach, włączamy cichą muzykę relaksacyjną z YouTube/”Ukojenie nerwów z muzyką relaksacyjną” /:

i mówimy :

Wyobraźcie sobie jakąś ścieżkę ....jaka się wam spodoba: szeroka, wąska, kręta, prosta, wzdłuż strumyka czy nad morzem, w lesie czy w górach....jakąkolwiek....A teraz pójdźcie nią aż do drzewa, wysokiego drzewa o wielu gałęziach.To wasze Drzewo Kłopotów, na którym wieszacie wszystkie swoje zmartwienia.Zatrzymajcie się na chwilę, a potem zacznijcie wieszać na nim wszystkie swoje utrapienia, choćby najdrobniejsze...Teraz zawróćcie ścieżką.Jeśli są na niej jakiekolwiek kamienie , gałązki, czy inne przeszkody , zatrzymajcie sie przy każdej z nich i odrzucajcie na bok.Obdarzcie je całą miłością, która zagościła w waszym sercu,ale potem idźcie dalej.Wkrótce dotrzecie do swojej ulubionej furtki ,okolonej pięknymi kwiatami. Delektujcie sie ich zapachem, z wolna uchylając furtkę.Za nią rozpościera się najpiękniejszy ogród , jaki kiedykolwiek widzieliście.Jest właśnie taki, jak sobie wymarzyliście i cały do waszej dyspozycji...Mieni się jaskrawymi i pięknymi kolorami.Świeci promienne słońce, ptaki śpiewają na wasze powitanie, a wy czujecie się bezpiecznie i spokojnie...Rozejrzycie się przez chwilę po ogrodzie.../dziecko słucha cichej muzyki i wyobraża sobie swój ogród - tutaj przerwij na jakiś czas, ale taki, żeby nie pozwolić dziecku na dekoncentrację/. A teraz zanim stąd wyjdziemy, chcę, żebyście podziękowali ogrodowi za to, że jest tutaj dla was , taki cudowny. Pamiętajcie o tym, że zawsze na was czeka, ilekroć go zapragniecie odwiedzić.../Wyciszamy muzykę relaksacyjną /.A teraz znowu skupcie sie na sercu....Czy zmienił się jego rytm? Harmonią,spokojem, które w nim zagościły,spróbujcie otoczyć całe ciało....jakie to piękne, spokój,wyciszenie w każdej waszej cząsteczce...Czas teraz pomyśleć o oddechu. Czy jest wolniejszy? Powoli zacznijcie dostrzegać cały pokój w którym się znajdujecie...a kiedy to już się uda, możecie powoli otworzyć oczy i wstać .....

Pytania do dzieci: Jak się teraz czujesz? Jak wyglądał twój zaczarowany ogród? Czy chętnie byś do niego jeszcze kiedyś wrócił?  Może chciałbyś go namalować, narysować i pokazać mamie, tacie albo przesłać jego zdjęcie do przedszkola?