Rysujemy drzewo naszej rodziny

Dzisiaj przedszkolaki zapoznają się z pojęciem drzewa genealogicznego, dzięki któremu utrwalą nazwy członków najbliższej rodziny : mama, tata, babcia, dziadek, brat, siostra… Poćwiczą również używanie pojęć: młodszy, starszy, najmłodszy, najstarszy.

Swoich najbliższych można poznawać na różne sposoby. Jednym z nich jest tworzenie drzewa genealogicznego, będącego odzwierciedleniem naszych więzi rodzinnych. W przedszkolu dzieci poznają jego najprostszą wersję, obrazującą ich rodzeństwo, rodziców i dziadków. Choć jest to tylko prosty obraz, może okazać się świetnym wstępem do poznania historii rodziny. Bliższego poznania rodziców i dziadków: kim są, gdzie pracują, co kochają robić, jakie mają pasje i zainteresowania.

Oto wzór drzewa genealogicznego dla najmłodszych dzieci, mieszczącego w ramkach np. zdjęcia osób z rodziny. We wzorze znajdziecie również miejsce na wpisanie imion najbliższych członków rodziny. A może sami narysujecie swoje własne drzewo rodzinne w innej formie?

Zapraszamy do zabawy z dziećmi!

Zapraszam na stronę bytredziecko.pl , gdzie są gotowe wzory do wydruku: