Przygotowujemy drzewo genealogiczne rodziny

Dzisiaj starsze dzieci zapoznają się z pojęciami: drzewo genealogiczne, potomek, przodek oraz utrwalą nazwy członków najbliższej rodziny. Poćwiczą również używanie pojęć: młodszy, starszy, najmłodszy, najstarszy.

W przedszkolu zrobimy prostą wersję drzewa genealogicznego, przedstawiającą rodzeństwo, rodziców i dziadków. Choć jest to tylko prosty obraz, może okazać się świetnym wstępem do poznania historii rodziny. Bliższego poznania rodziców i dziadków: kim są, gdzie pracują, co kochają robić, jakie mają pasje i zainteresowania.

Oto wzór drzewa genealogicznego dla dzieci, mieszczącego w ramkach np. zdjęcia osób z rodziny. We wzorze znajdziecie również miejsce na wpisanie imion najbliższych członków rodziny. A może sami narysujecie swoje własne drzewo rodzinne w innej formie?

Zapraszamy do zabawy z dziećmi!