Integruś Lato- bezpieczne wakacje

Drogie Dzieci i drodzy Rodzice!

Pora się pożegnać przed wakacjami, życzyć miłego wypoczynku i zdrowia! Dziękujemy Wam za wspólne chwile!

Kilka słów na temat bezpiecznego spędzania wakacji przez dzieci. 1/Zwracamy baczną uwagę na to czy dziecko bawi się w zasięgu naszego wzroku, czy wiemy z kim przebywa, czy nie jest narażone na kontakty z osobami obcymi 2/ Trzymamy bezpieczny dystans wobec innych osób  3/Chronimy dzieci przed plagą kleszczy - idąc do lasu wkładamy długie spodnie,zakryte buty, spryskujemy się substacjami odstraszającymi te owady. Pamiętajmy, że na łąkach, wśród traw, także są kleszcze. 4/ Nad wodą stopniowo się z dzieckiem zanurzamy, żeby uniknąć szoku termicznego.Dzieci wchodzą tylko na płytką wodę ,w towarzystwie dorosłych opiekunów.Koniecznie używamy na plaży kremów z dużym filtrem dla dzieci . 5/Wakacje w górach - ważne jest odpowiednie ubranie / na różne opcje pogodowe/ i wygodne buty sportowe.Chodzimy tylko po oznakowanych szlakach,ze stopniem trudności odpowiednim do wieku dzieci, tylko w dobrą pogodę. Uwzględniamy prognozy pogody i zmiany pogody. Na wyprawę w góry zabierzmy też tradycyjną mapę, warto wcześniej zaplanować trasę.6/Do plecaka wkładamy zawsze napoje dla dzieci , najlepiej niegazowane, prowiant na drogę, w górach też coś energetycznego . Udanych i bezpiecznych  wakacji!