Czytamy dzieciom-przygody Karmelka.

 

 

 

 

 

W tym tygodniu dzieci czytają książki razem z dorosłymi. Polecam cykl książeczek pod hasłem maluszkowe inspiracje : http://www.maluszkoweinspiracje.pl/2019/09/15-wartosciowych-ksiazek-dla.html

Na dzisiaj wybrane przygody z książki o piesku Karmelku, dzieci słuchają, potem odpowiadają na pytania do treści   : 

1.Jak miał na imię piesek, bohater bajki? 2.Gdzie mieszkał? 3.Z  jakimi zwierzętami na podwórku spotkał się Karmelek? 4.Jak pożyteczna jest  krowa- co nam daje?  5.Jaką rolę na podwórku pełnił kogut? 6.Co nosi jajka? 7.Co nam daje wełnę? 8.Dlaczego piesek Karmelek był ważny dlW jaki sposób pożyteczny jest piesek?     

                                                                                                                                                                                

"Karmelek" Marta Guśniowska

 

Urocza i niezwykle mądra książka dla dzieci. Zabawna, rymowana treść o pewnym piesku, który nie wierzył w siebie, a właściwie w to, że wnosi coś wartościowego do swojej społeczności. Każde zwierzę z jego otoczenia coś z siebie daje - krowa mleko, kury jaja, owca wełnę, kogut dba o to, żeby wszyscy wstali na czas, a Karmelek niczego takiego u siebie nie znajduje. Mimo usilnych starań, nie potrafi znosić jajek, dawać mleka ani wełny, a próba sprawdzenia się w roli budzika również kończy się fiaskiem. Na szczęście ma mądrego gospodarza, który uświadamia mu, jak bardzo jest ważny i jak istotną rolę pełni w całej społeczności.