Dzień Niezapominajki

Dziś zapraszam do zabawy w Detektywa. Kto wyśledzi i znajdzie niezapominajkę? Jeśli wytropicie niezapominajki to koniecznie zróbcie zdjęcie i mi prześlijcie, najlepiej z nagranym filmem jak ćwiczycie lub recytujecie wierszyk. Pochwalcie się!

1. Posłuchajcie wiersza:

https://drive.google.com/open?id=1vhBLnWS5OUwfa8i7J0rFYZHB4gXz-Kwn

Maria Konopnicka "Niezapominajki"

Niezapominajki
to są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.

Gdy się płynie łódką,
Śmieją się cichutko
I szepcą mi skromnie:
„Nie zapomnij o mnie”.

  Może nauczycie się go na pamięć? Jest krótki i uroczy! Kto mi go prześle? Może Natalka, Ala lub Oliwka? A może wszyscy komu wysłałam wiadomość?! :)

2. Niezapominajka to kwiat z małymi, bardzo delikatnymi płatkami, rosnący w wielu miejscach świata. Może takie kwiaty zobaczycie dziś na spacerze? Kto zostanie Detektywem Niezapominajek i je odszuka? Ja znalazłam je w ogródku, schowały się w kąciku za porzeczką.

3.Jakie jest  jego znaczenie?

https://www.youtube.com/watch?v=I15acSLCCwg

Niezapominajki to po rosyjsku niezabudki, czyli „mysie uszko”, które faktycznie może się tak kojarzyć, jeśli spojrzymy na delikatną strukturę płatków kwiatów.
Wręczenie komuś niezapominajki oznacza, że ​​naprawdę kochasz i szanujesz tę osobę.
Już sama nazwa niezapominajki wskazuje pewnie znaczenie. Jeśli dajesz go komuś, możesz przekazać wiadomość iż nie chcesz, aby ta osoba zapomniała o Tobie. Ten kwiat jest pięknym przypomnieniem, że wybrana osoba jest wyjątkowa w Twoim życiu i zasługuje na szacunek.
Kolor niebieski jest symbolem zaufania i szacunku. Ta barwa jest ściśle związana z symbolicznym znaczeniem niezapominajki. Symbolizuje pamięć o kimś i szacunek dla tej osoby, bez względu na to co reprezentuje.

Dziś każdemu z Was wręczam symboliczną niezapominajkę. Nie zapomnij o mnie :)

A komu Wy wręczycie ten kwiatek?

4. Na koniec poćwiczymy z Niezabudkami podniebienie miękkie:

https://drive.google.com/open?id=1su1zOUPseEKFeGskPEnSLFaRsLZPHD1f

- Niezapominajka woła : HOP HOP HEJ HEJ HOHO

- Niezapominajka śmieje się cichutko: HI HI HI, HAHAHA, HEHE HEHE

- Niezabudka zasnęła i chrapie:  Chrrr na wydechu krótko i energicznie, można się położyć i na leżąco poćwiczyć. Czujecie jak język lekko się cofa w stronę gardła a tył języka dotyka do podniebienia?

- Niezapominajka obudziła się i uśmiecha się do wszystkich :) :)

Życzę dobrego niepozapominanego dnia
Pani Jadzia