Święto Rodziców

Witajcie Kochani!

W tym tygodniu będziemy zajmować się tematem: "Święto Rodziców".   Proponujemy Wam następujące zadania i ćwiczenia do wykonania.

Poniedziałek - spróbujcie nauczyć się wiersza

Mama i tata" Jadwiga Koczanowska

Mama i Tata to nasz świat cały,
ciepły bezpieczny, barwny, wspaniały,
to dobre, czułe, pomocne ręce
i kochające najmocniej serce.

To są wyprawy do kraju baśni,
wakacje w górach, nad morzem, na wsi,
loty huśtawką, prawie do słońca
oraz cierpliwość co nie ma końca.

Kochana Mamo, Kochany Tato
dzisiaj dziękować chcemy Wam za to,
że nas kochacie, że o nas dbacie
i wszystkie psoty nam wybaczacie

Wtorek- Dzisiaj Dzień Mamy - Wykonajcie dla Waszych Mam wspaniałą laurkę. Może razem z tatą kupicie kwiaty dla Mamy. Uściskajcie Ją najmocniej jak umiecie i dajcie jej dużo całusów.

Środa - Jak lubicie spędzać wolny czas z Tatą?  Narysujcie na kartce podzielonej na cztery części sytuacje, w których lubicie być z Nim, a potem opowiedzcie o tym Waszym Tatom.

Czwartek - Kto jest wyższy, a kto niższy? - zabawa w porównywanie wzrostu członków rodziny. Posługiwanie się wyrażeniami: wysoki, niski, wyższy od..., niższy od..., najwyższy, najniższy.

Piątek - Gdy rodzice byli mali - obejrzyjcie wspólnie z Rodzicami zdjęcia, albumy z ich dzieciństwa. Porównajcie do kogo jesteście podobni?  W co Rodzice lubili się bawić, gdy byli w waszym wieku? Może "W klasy", "Berka", "Chowanego", a może lubili jeździć na rowerze albo hulajnodze? Pobawcie się z rodzicami w ich ulubione zabawy z dzieciństwa.

Miłej zabawy!