Moja miejscowość, mój dom

Witajcie Drogie Dzieci. W tym tygodniu będziemy zajmować się tematem "Moja miejscowość, Mój dom".

Proponujemy następujące zabawy i zadania:

Poniedziałek - Posłuchajcie wiersza K.Daktun - Czerniak pt. "Dom"

Dom to rodzina.

Dobre mamy ręce,

co przytulą, pomogą się ubrać szybko.

To tato, który poczyta bajkę na dobranoc

i nazwie mnie złotą rybką.

Babcia i jej słodkości,

serniki, makowce- pyszności!

Dziadek, który ma dla mnie czas

i mocno kocha wszystkich nas.

I moje rodzeństwo kochane.

Nigdzie stąd nie wjadę.

Na zawsze w domu zostanę.

Porozmawiajcie  o tym wierszu z rodzicami. O czym on jest? Co oznacza słowo "dom"? Czy to tylko budynek, czy coś więcej? A czy pamiętacie w jakim mieście mieszkamy? Znacie swój adres zamieszkania? Jeśli nie, to nauczcie się go na pamięć, bo to bardzo ważne.

Wtorek - Dzisiaj obejrzyjcie legendę "O herbie Lublina" https://www.youtube.com/watch?v=Y_DtQXWps4Q  Opowiedzcie ją Waszym rodzicom, a potem zróbcie herb naszego miasta. Może to być wydzieranka, kolorowanka lub praca namalowana farbami, narysowana kredkami. Czekamy oczywiście na zdjęcia Waszych prac.

Środa - Proponujemy zabawę matematyczną "Domy i Domki". Rodzic daje zadanie dziecku aby zbudowało tyle domów z klocków ile on narysuje kresek na kartce. Krótka kreska - niski domek, średnia kreska - średni domek, długa kerska - wysoki domek. Kreski można rysować w różnych zestawieniach, np. jedna długa, dwie krótkie, jedna średnia. Dziecko ma za zadanie odczytać kod i przenieść go na budowle.

Czwartek -  Dzisiaj zabierzemy Was w podróż sentymantalną "Od Niemowlaka do Starszaka". Potrzebne będą zdjęcia Wasze i Waszych bliskich z różnych okresów życia, o których porozmawiacie z Rodzicami. Dowiecie się, że każdy z nas był kiedyś małym dzieckiem, pobawicie się w "rodzinną pantomimę", będziecie odgadywać zagadki o członkach rodziny. A może zrobimy grupową galerię zdjęć Duszków – niemowlaków? – co Wy na to?

Miłej zabawy!