Treści programowe 01-05.06.2020

W dniach 01– 05.06.2020r. w grupie Biedronek będzie realizowany materiał pochodzący z bloku tematycznego  „Dzieci mają swoje święto”.

Zapraszamy do zapoznania się z jego zagadnieniami:

Poniedziałek: „Dzień Dziecka”- Słuchanie wiersza D. Gellner „Czerwcowa pogoda”. Udzielanie odpowiedzi na pytania. Budowanie wypowiedzi poprawnej gramatycznie.

Wtorek: „Każdy może marzyć” – Praca plastyczno- techniczna.Wykonanie szybowca z papieru i słomki do napojów.Wycinanie pasków papieru i ozdabianie flamastrami.

*Potrzebne będą: słomka do napojów, kartka papieru, nożyczki, taśma klejąca jednostronna lub dwustronna, flamastry.

Środa: „Dzieci lubią się bawić”- Zabawy matematyczne. Porządkowanie figur geometrycznych od najmniejszej do największej lub odwrotnie.

Czwartek: Dzieci z różnych stron świata” – Praca z obrazkiem. Omawianie wyglądu postaci. Poznawanie różnic w wyglądzie dzieci dotyczących: włosów, koloru skóry, kształtu oczu.

Piątek: „Każdy lubi coś innego” – Zabawy muzyczno-ruchowe. Ilustrowanie ruchem treści piosenki „Labada”.

Ponadto w nadchodzącym tygodniu włączamy się w XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”, który polega na czytaniu książeczek serii „Żubr Pompik. Wyprawy” Tomasza Samojlika. Można też czytać inne książeczki o zwierzętach.
Żubr Pompik. Wyprawy - to seria krótkich książek w miękkiej oprawie poświęconych parkom narodowym w Polsce. Na razie ukazało się 17 części, ale docelowo ma ich być dwadzieścia trzy – dokładnie tyle, ile jest parków narodowych.