Rower - pojazd dla dzieci

Witajcie!
Kto z was potrafi jeżdzić na rowerze? A kto chciałby się nauczyć? Może dziś uda Wam się potrenować z Mamą lub z Tatą jazdę na rowerze. Zobaczcie, jakie mogą być rowery. (Zdjęcia) Spróbujcie rozpoznać rowery dziecięce i te, na których jeżdżą dorośli.

Czy znacie zabawę: „Jedzie rowerek na spacerek, na słoneczko i wiaterek. Jaki z tyłu ma numerek?” Pobawcie się wspólnie z Rodzicami. Rodzic mówi słowa całej rymowanki i klaszcze np. 3, 5, 2, 4 razy, a dziecko liczy klaśnięcia, pokazuje odpowiednia liczbę palców i podaje liczbę. Przy kolejnych powtórzeniach dziecko wspólnie z rodzicem mówi słowa rymowanki.

Zachęcam do wybrania się na małą wyprawę rowerową w okolicy własnego domu. Będzie okazja, żeby potrenować jazdę na rowerze. I pamietajcie, żeby przestrzegać znaków drogowych.

Szerokiej drogi!