Pojazdy na lądzie, wodzie i w powietrzu

"Pojazdy"- zajęcia plastyczno- techniczne. Czy chcecie zrobić własny pojazd, rakietę lub pociąg? Jeśli tak, to przygotujcie miejsce pracy. Potrzebne będą także: rolki po papierze toaletowym (kilka sztuk), dowolne pudełeczko tekturowe, farba plakatowa, pędzel, nożyczki, klej, papier kolorowy, sznurek oraz dowolne elementy ozdobne np. folia aluminiowa, bibuła, itp.

Najpierw malujemy rolki dowolnymi kolorami. Wycinamy kółka z papieru tekturowego (np. z pudełka po ryżu, kaszy). Po wyschnięciu farby, przyklejamy kółka i łączymy wagoniki sznurkiem lub przy pomocy pasków papieru (z pomocą rodziców). Lokomotywy można wykonać dowolnymi sposobami. Mam nadzieję, że zdjęcia zamieszczone poniżej będą inspiracją do wykonania jednej z zabawek: pociągu, rakiety lub może innego pojazdu.

„Samoloty startują i lądują” – zabawa bieżna.
Dzieci ustawiają się w przysiadzie, ramiona rozłożone szeroko.. Na hasło: „Samoloty startują!” – dzieci powoli podnoszą się i biegną swobodnie. Na zakrętach pochylają się na boki, jedno ramię podnosząc, drugie opuszczając. Na hasło: „Samoloty lądują!” – dzieci biegną coraz wolniej i spokojnie przechodzą do przysiadu i opuszczają ramiona.

Miłej zabawy!