Każdy morze marzyć...

1.”Dmuchawce”- ćwiczenie oddechowe.

Dziecko i Rodzic lub inny członek Rodziny leżą naprzeciwko siebie i dmuchają na kulki z waty . Próbują jak najdłużej utrzymać kulkę w powietrzu.

2.„Moje marzenia”- tworzenie przez dziecko drzewka marzeń ( zdjęcie w załączniku ).

Potrzebne będą: duża sylweta drzewa, liście wycięte z papieru , flamastry

Dziecko rysuje flamastrami na papierowych liściach własne marzenia. Wspólnie z Rodzicem umieszczają je na sylwecie drzewa . Następnie takie drzewo można umieścić w widocznym miejscu w domu ( np. na lodówce ), żeby codziennie pamiętać o swoich marzeniach do realizacji.

3.„ Szybowiec ” – praca techniczna. Wycinanie pasków papieru i ozdabianie flamastrami ( zdjęcia w załączniku ).

Zabawa plastyczna, która sprawi dzieciom wiele radości. Bardzo szybko można stworzyć całą eskadę takich szybowców, by brały udział w wyścigach, zawodach i innych zabawach uruchamiających dziecięcą wyobraźnię.

Materiały potrzebne do stworzenia jednego szybowca:
– słomka do napojów
– kartka papieru
– taśma klejąca lub dwustronnie klejąca
– kredki lub flamastry.

Wykonanie:

Z kartki papieru należy wyciąć dwa paski o szerokości ok. 1 cm, jeden długości ok. 25 cm, drugi o ok. 4 cm krótszy. Sklejamy końce pasków w taki sposób, aby powstały okręgi.
Papierowe kółka przyklejamy do końców rurki i nasz szybowiec jest już gotowy!
Dodatkowo można ozdobić szybowiec według własnego uznania.