Dzień Mamy i Taty

Dla Mamy i Taty”- zajęcia z profilaktyki logopedycznej P. Siewiera-Kozłowskiej.

Namaluję dla mamusi suknię z płatków róży,      Dzieci naśladują wąchanie róż- biorą głęboki
                                                               wdech przez nos;czubkiem języka jak pędzlem
                                                               malują suknię po wewnętrznej stronie policzków.

niebo,                                                       Dzieci czubkiem języka jak pędzlem malują niebo
                                                               na podniebieniu twardym – przesuwają język
                                                               do przodu i do tyłu.

słońce,                                                      Dzieci czubkiem języka jak pędzlem malują
                                                               okrągłe słoneczko wokół warg.

piękną tęczę i domek nieduży.                Dzieci czubkiem języka jak pędzlem malują tęczę
                                                              na górnej wardze, usta mają szeroko otwarte.

Wytnę słońce nożyczkami: ciach, ciach, ciach,    Dzieci powtarzają: ciach, ciach, ciach.

przykleję na niebie,                                Dzieci przyklejają płaskie języki mocno do podniebienia.

by świeciło, droga mamo, już zawsze dla ciebie!

Tatusiowi dam zegarek tak przygotowany,           Dzieci szeptem mówią : tik-tak, tik- tak.

żeby tatuś nigdy więcej nie był zabiegany!           Dzieci szeptem mówią : tik-tak, tik- tak.

Słodki całus, piękny uśmiech dla taty i mamy,     Dzieci na przemian robią całusa – cmok
to na pewno będzie prezent doskonały!             i rozciągają wargi
 w uśmiechu – powtarzają
                                                                 kilka razy.

Tworzenie bukietów dla Mamy i Taty z polnych kwiatów – zajęcia przyrodnicze.
Przy tak pięknej pogodzie warto wybrać się na wspólny spacer na pobliski skwer. Poszukajcie kwiatów i ozdobnych traw. Rodzice pomogą je nazwać (może tam będzie rosła: koniczyna, rumianek, jaskier, mniszek, stokrotki itp.). Spróbujcie ułożyć z nich piękne bukiety i wręczcie je Rodzicom. Na pewno się ucieszą!

Udanego spaceru!