Wiosna na wsi

Kochani, w tym tygodniu będziemy rozmawiać o wiejskim podwórku i jego meszkańcach. Proponujemy następujące zadania, zabawy i ćwiczenia:

Wtorek - obejrzyjcie film  https://www.youtube.com/watch?v=U6q-jMyqn8Q.  Jakie ziwięrzęta mieszkają u Dziadka Lulka? Potraficie podzielić na sylaby ich nazwy (z klaskaniem)?

Jak nazywają sie domy tych zwierząt? Potraficie  naśladować odgłosy tych zwierząt? Proponujemy zabawę w: "Leży sobie kamień, pod kamieniem domek, kto w tym domku mieszka?" 

A teraz narysujcie lub namalujcie farbami jedno ze zwierząt z wiejskiego podwórka.

Środa - Zabawy w utrwalanie kierunków: w prawo, w lewo, do góry, w dół, do przodu, do tyłu. Rodzic zadaje dziecku zadania, aby poszło kilka (do 6) kroków w różne kierunki lub położyło wybraną maskotkę z prawej, lewej strony, z przodu, z tyłu swojego ciała. 

Czwartek - Co nam daje krowa?  Poszukajce zdjęcia lub obrazka krowy. Opiszcie jak wygląda, jak nazywają sie jej częci ciała? Czy wiecie jakie produkty spożywcze mamy od tego zwierzęcia? Porozmawiajcie o tym z rodzicami. Poszukajcie w swojej lodówce, czy macie produkty, które pochodzą od krowy. Które z nich najlepiej Wam smakują? A może na drugie śniadanie zjecie jogurt?

Piątek - Zbawy przy piosence: "Dziadek Lulka farmę miał"  https://www.youtube.com/watch?v=lhVR1FDXS5E.  Naśladujcie ruchem  zwierzęta, o których jest mowa w piosence. To łatwa piosenka, spróbujcie się jej nauczyć.

Miłej zabwy!