Tradycje Wielkanocne

 

 

W tym tygodniu będziemy zajmować się zwyczajami Świąt Wielkanocnych. Przedstawiamy Wam tematykę na cały tydzień:

 

Poniedziałek - proponujemy do obejrzenia filmik o zwyczajach Wielkanocnych 

 

https://www.youtube.com/watch?v=r-to1UXYMUA.   Narysujcie, który z nich najbardziej Wam się podoba.

 

Wtorek - Razem z rodzicami zróbcie piękne kolorowe pisanki. Technika jest dowolna. Czekamy na zdjęcia Waszych pisanek. Można posłuchać piosenki o pisankach 

 

https://www.youtube.com/watch?v=OTPObfVuHCY

 

Środa - Zabwy grafomotoryczne i manualne: trzeba wyciąć z kartonu 6 dość dużych kształtów jajek (ok. 10 cm. wysokości) i ozdobić wegług Waszych pomysłów różnymi kolorowymi wzorkami i szlaczkami. Można wykorzystać te pisanki do zabawy w liczenie liczebnikami głównymi i porządkowymi oraz w zgadywanki - która z kolei jest np. pisanka w groszki albo której brakuje.

 

Czwartek - Zabawy badawcze z jajkiem. Potrzebne będzie surowe i ugotowane jajko. Sprawdzamy co jajko ma w śroku? Jak wygląda surowe, a jak ugotowane? Jajko świetnie nadaje się na śniadanie. W jakiej formie można je zjeść? Jajka potrzebne są też do wypieków. Może pomożecie Mamusiom w przygotowaniu wielkanocnej baby lub mazurka? 

 

Piątek - Koszyczek Wielkanocny. Razem z rodzicami przygotujce koszyczek na święconkę. Co do niego wkładamy? A potem pomóżcie rodzicom w przedswiątecznych porządkach. Myślę, że bardzo się ucieszą, gdy posprzątacie swoje pokoje.

 

                           Życzymy Wam  i Waszym Rodzinom zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.