"RETRO-BAJKI" - kolejne warsztaty w Teatrze Andersena w CSK

Na tym spotkaniu znowu bardzo dużo się działo:
- Obejrzeliśmy w sali kinowej bajkę "Bolek i Lolek - Mali Filmowcy", ale zanim zgasły światła, musieliśmy wypowiedzieć czarodziejskie zaklęcie :)
- W tzw. "Małym CSK" tworzyliśmy na "kliszy filmowej" całkiem nowe przygody Bolka i Lolka, które później kolejno opowiadaliśmy. Wyszedłby z tego bardzo interesujący film rysunkowy :)
- Później znowu wróciliśmy do sali kinowej, którą mogliśmy całą dokładnie zwiedzić - mogliśmy nawet pobiegać pomiędzy rzędami, zaglądać pod fotele :) Okazało się, że foteli jest ponad sto i że w kinie znajduje się kurtyna!, ale tylko taka, która troszeczkę się rozsuwa, nie to co w teatrze.
- No właśnie! - w dalszej części warsztatów szukaliśmy różnic pomiędzy teatrem i kinem i okazało się, że trochę ich jest. 
- Następnie czekała na nas niespodzianka - mogliśmy wejść tam, gdzie nikt na co dzień wejść nie może, czyli do pomieszczenia, z którego odtwarzany jest film. Tam Pan Realizator opowiedział nam jak to jest, że film pojawia się na dużym ekranie. To było bardzo ciekawe doświadczenie.
- Na koniec znowu usiedliśmy na fotelach, wypowiedzieliśmy czarodziejskie zaklęcie i... kurtyna poruszyła się raz w prawo, raz w lewo i tak kilka razy. To pan realizator zza okienka za nami nią sterował. 
Ten dzień będziemy na pewno długo wspominać.