Majowa łąka

 

 

Witajcie Kochani!

Tematem przewodnim tego tygodnia jest "Majowa łąka" . Aby poznać lepiej ten ekosystem proponujemy Wam następujące zadania:

Poniedziałek - "Co to jest łąka?". Obejrzyjcie film edukacyjny pt."Wędrówki Skrzata Borówki"- odcinek 3 "Łąka" https://www.dailymotion.com/video/x2gk124. Czy już wiecie co to jest łąka? Czy jest pożyteczna? Czy umiecie powiedziec co to jest ekosystem? Jakie zwierzęta mieszkają na łące?

Wtorek - "Wiosenna łąka" - praca plastyczna. Potrzebne będą: kolorowy papier, klej, nożyczki, białe kartki do rysowania, kredki ołówkowe, flamastry lub pastele olejne, pasek zielonej bibuły o szerokości ok. 20cm i długosci ok. 30cm lub zielonego papieru. Narysujcie kredkami, flamastrami lub pastelami elementy łąki: kwiaty, owady i innych mieszkańców łąki. Wytnijcie te elementy i naklejcie na pasek zielonej bibuły. Na koniec wytnijcie z kolorowego papieru chmury i słońce, przyklejcie je nad łąką. Jesteśmy ciekawe Waszych prac. Czekamy na zdjęcia.

Środa - "Łąkowe rachunki" - potrzebne bedą: kateczki prostokątne (6 sztuk o wym ok. 4cm na 8 cm). Dziecko ma za zadanie policzyć na obrazku umieszczonym powyżej ile jest ślimaków, biedronek, motyli, ważek, pszczół, kwiatów. Po przeliczeniu rysuje na karteczce np. biedronkę i obok tyle kropek ile jest biedronek na obrazku, z pozostałymi elementami postępuje tak samo.

Czwartek - Dzisiaj proponujemy wycieczkę z Rodzicami na pobliską łąkę np. nad rzekę. Jakie rośliny można spotkać na łące? Co to są dmuchawce? A może znajdziecie czterolistną koniczynkę, która przyniesie Wam szczęście. Zbierzcie kilka roślin i w domu zróbcie z nich zielnik.

Piątek - Nauka piosenki "Bal na łące" https://www.youtube.com/watch?v=VL-IW-Xy0Jo. Zapraszmy do tańca przy tej skocznej melodii.

I.

Kiedy  świeci słoneczko

to na łące nad rzeczką

świerszcze stroją skrzypeczki

do wiosennej poleczki.

II.

Dylu – dylu już grają,

grube bąki śpiewają,

myszki tańczą poleczkę,

sapią przy tym troszeczkę.

III.

A trzy małe biedronki

nie chcą tańczyć tej polki

i czekają na walca,

aby tańczyć na palcach.

 

Pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy  miłej zabawy!