Wakacyjne podróże

W dzisiejszym dniu przesyłamy dla naszych Słoneczek propozycję zajęć na cały tydzień. Są to zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, językowe i matematyczne. Dziękujemy państwu za przesyłane zdjęcia i czekamy na kolejne. Jest nam miło, że dzielą państwo z nami domową aktywność. Przesyłamy gorące pozdrowienia. Panie z grupy Słoneczka.

A oto nasze propozycje:

Poniedziałek:  https://www.youtube.com/watch?v=K1fZr4XVwGU, po wysłuchaniu opowiadania zachęcamy do rozmowy na temat wysłuchanego tekstu, spróbujcie jeszcze raz sami je opowiedzieć. Możecie układać pytania do niego. Może ktoś z was pokusi się i ułoży swoje zakończenia.

Wtorek: Przygotujcie na dzisiaj jakieś owoce (jabłka, banany), będą nam potrzebne do zabaw matematycznych. Przygotujcie także kartoniki z cyframi od 1 do 10 i znaki -, + i =. Pobawcie się z rodzicami w dawanie i zabieranie owoców. Np. Masz 3 jabłka , a mama dołoży Ci  dwa banany. Ile razem będziesz miał owoców. Już wiesz? Jeśli tak to teraz z kartoników ułóż równanie z odpowiednią cyfrą pod owocami i znakami między nimi. Miłej zabawy. Czekamy na zdjęcia.

https://www.youtube.com/watch?v=M0tf3kTUnIg

Środa: Dzisiaj proponujemy wykonać pracę plastycznąwedług waszego pomysłu i z użyciem materiałów jakie macie dostępne w domu (makaron, płatki bawełniane, wytłaczarki po jajkach itp.). Tematem pracy jest „Lato na wakacjach”-. Dla ułatwienia podsyłam parę pomysłów.  

https://ekodziecko.com/category/prace-plastyczne/lato

https://pl.pinterest.com/ekodziecko/lato-i-wakacje-summer-and-summer-holidays/

Czwartek: WOLNE

Piątek: Piątek spędźmy na wesoło pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch.”

https://www.youtube.com/watch?v=Tc82wV1jV-4

Życzymy miłej zabawy.