Skrzynia skarbów -

Witamy drodzy rodzice.

W dzisiejszym dniu przesyłamy dla naszych Słoneczek propozycję zajęć na cały tydzień. Są to zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, językowe i matematyczne. Dziękujemy państwu za przesyłane zdjęcia i czekamy na kolejne. Jest nam miło, że dzielą państwo z nami domową aktywność. Przesyłamy gorące pozdrowienia. Panie z grupy Słoneczka.

A oto nasze propozycje:

Poniedziałek:  Na dobry początek dnia proponujemy improwizacje ruchowe do muzyki relaksacyjnej https://www.youtube.com/watch?v=Eh_dH40FRhc.

Następnie porozmawiajcie z dorosłym o skarbach, po wysłuchaniu przeczytanego przez niego opowiadania. http://www.opowi.pl/skrzynia-skarbow-a11655/

Co to są skarby?

Jakie mogą być skarby?

Czy macie jakieś skarby?

Zwróćcie uwagę na wypowiadanie się całymi zdaniami, Spróbujcie sami układac pytania do wysłuchanego tekstu.

Wtorek: Dzień zaczynamy z uśmiechem i piosenką na ustach oraz ruchem. www.youtube.com/channel/UCNvmmTV6Jxhc17vlp6kB0XQ,

Dzisiaj przydadzą się wam magnesy, myślę że każdy powinien chociaż jeden w domu mieć oraz małe metalowe przedmioty np. spinacze, agrafki, zszywki. Ułóżcie metalowe przedmioty na stole i spróbujcie przy użyciu magnesu je przesuwać. Znajdźcie u siebie w domu jak najwięcej przedmiotów z metalu i narysujcie je na kartce.

Możecie przysłać obrazki albo zdjęcia i zobaczymy kto znalazła najwięcej metalowych rzeczy u siebie w domu.

Środa: Na początku obejrzyjcie filmik pt. „Recykling” https://www.youtube.com/watch?v=KncImAMfo-Q. Po filmie wykorzystajcie odpady z waszych domów i spróbujcie zrobić z nich coś pożytecznego. Zdjęcia mile widziane. Dla ułatwienia przesyłamy filmik https://www.youtube.com/watch?v=AStAgINKgXE

 

Czwartek: Przygotujcie na dzisiaj gazety, będą one wam potrzebne zarówno do zabawy ruchowej jak i zajęć technicznych.

Ćwiczenia przy muzyce z gazetami. https://www.youtube.com/watch?v=axlMxiDnT60.

Po ćwiczeniach wykorzystajcie te gazetę do zrobienia pracy plastycznej pt. „Papierowa postać”.

Pomyślcie jeszcze do czego możemy wykorzystać gazety np. zrobić zawody w rzucie do celu z gazetowych kulek. Życzymy miłej zabawy.                                   

Piątek: Dzisiaj proponujemy zabawy różnymi ekomasami. Oto kilka przepisów https://dziecisawazne.pl/7-przepisow-na-masy-plastyczne-takze-jadalne-dla-dzieci/. Myślę, że zabawa nimi wam się spodoba. Czekamy na zdjęcia co ciekawego stworzyliście z wybranej masy. Po zabawie zaproście rodziców na spacer.

Pozdrawiamy i życzymy miłej zabawy.