Treści programowe 18-22.05

W dniach 18– 22.05.2020r. w grupie Biedronek będzie realizowany materiał pochodzący z bloku tematycznego „ Moja rodzina i ja”.


Zapraszamy do zapoznania się z jego zagadnieniami:


Poniedziałek: „Moi Rodzice”- „Rodzinka” – słuchanie opowiadania A. Galicy. Uważne słuchanie utworu i udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące jego treści. Rozumienie, że rodzina jest ogromną wartością.

Wtorek: „Moja rodzina”- praca plastyczna. Rozwijanie sprawności manualnej.

*potrzebne będą: drewniane łyżki (albo stare, albo nowe, można je kupić w zwykłym hipermarkecie), farby, flamastry, skrawki materiału, filcu, wstążki, tasiemki itp., klej.

Środa: „Uczymy się porządkowania” – zabawa matematyczna. Kształtowanie umiejętności ustalania położenia obiektów w przestrzeni i używania określeń: obok, na, pod, za, przed, w, z przodu, z tyłu, wewnątrz, na zewnątrz.

*potrzebne będą: garnek z pokrywką, jedna kredka, 2 klocki

Czwartek: „Moja wymarzona, rodzinna wycieczka”- oglądanie zdjęć najpiękniejszych atrakcji przyrodniczych Polski. Wspólne planowanie wycieczki do jednej z nich.

*potrzebne będą: pudełko papierowe z 2 otworami do wkładania rąk , mała piłka, lalka lub maskotka, książeczka, klocek.

Piątek: „Rowerowa majówka” – zajęcia muzyczno-ruchowe. Nauka piosenki "Rowerowa majówka". Kształcenie wyobraźni ruchowej przez połączenie śpiewu z elementem ruchu.