Wycieczka na lotnisko w Radawcu

Wycieczka na lotnisko okazała się dla dzieci super przygodą! To pierwsza tak daleka i "poważna " wyprawa naszej grupy. Aeroklub Lubelski pełni funkcję klubu sportowego propagującego i rozwijającego lotnictwo polskie, głównie w zakresie szkolenia, rekreacji i uprawiania sportów lotniczych. Przy Aeroklubie działają też inne organizacje, takie jak Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ze śmigłowcem Eurocopter EC-135 oraz Zakład Usług Agrolotniczych z samolotem M-18 Dromader służącym głównie do gaszenia pożarów lasów. Te samoloty mogły z bliska obejrzeć przedszkolaki a nawet usiąść za ich sterami. Gówną atrakcją były jednak szybowce, na lotnisku w Radawcu jest ich aż 18. Dzieci poznały nie tylko zawód pilota, ale inne zawody związane z lotnictwem, np. paralotniaż czy mechanik.