Tydzień czytania

Już po raz czternasty Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” organizuje w pierwszym tygodniu czerwca Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tygodnie Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Mobilizują one do aktywnej promocji czytelnictwa blisko 8700 wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym, i często jedynym, dużym wydarzeniem kulturalnym z udziałem lokalnych osobistości, władz samorządowych i mediów. Wypełniają go tysiące imprez czytelniczych, bajkowe parady i festyny, spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dla dzieci. W tym roku w obchodach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego pod hasłem „Cała Polska czyta w bibliotekach“, weźmie udział ponad 3270 miast i miejscowości w całej Polsce.

XIV OTCD rozpocznie się podczas wydarzenia pn. „Noc Bibliotek – I wydanie krajowe”, organizowanego 30 maja w bibliotekach publicznych i szkolnych w całym kraju pod hasłem: „Groza nie czytać”.

Mama Natalki czyta Domisie

A teraz wierszyki o zwierzętach

Szewczyk Dratewka czytany przez p. Basię z Klubu Seniora

Wspaniale czytają nasi goście