MIKOŁAJKI 2013

6 GRUDNIA

- jak co roku do przedszkola przybywa wspaniały gość w czerwonym ubranku i z wielkim workiem. Wszystkie dzieci czekają na niego już od paru dni, bardzo intensywnie się przygotowując.

W naszym przedszkolu Mikołajki zaczęły się o godzinie 9.30 w sali Biedronek. Pani Marzenka i Pani Agnieszka przygotowały pytania i zagadki dla dzieci,( był to quiz na temat tego co wiemy o Mikołaja) - okazało się, że wszyscy znamy historię zarówno Świętego Mikołaja jak również jago pomocników.

Po chwili usłyszeliśmy zbliżające się dzwonki. To wielkimi krokami ( i wcale nie zmęczony ) przybył w nasze progi Mikołaj. I tak jak wcześniej dzieci musiały odpowiedzieć na pytania, teraz Mikołaj musiał wykazać sie dużą erudycją i odgadnąć nazwy naszych grup -  trzeba było podpowiedzieć bo zagadki były bardzo trudne.

Później Mikołaj pokazał nam jak możemy suuuuper bawić się i tańczyć.

Kolejny etap to śpiew piosenek w wykonaniu grup ( to prezent dla jegomościa).

Na zakończenie nasz gość udał się do poszczególnych grup z zaczarowanymi prezentami.

Mamy nadzieje, że w przyszłym roku też będziemy gościć tak wspaniałą osobę